W obecnym, zdigitalizowanym świecie, gdzie bariery międzynarodowe mają coraz mniejsze znaczenie, staramy się znajdować rozwiązania, które pozwalają nam na ograniczenie kosztów związanych w wykonywaniem transakcji zagranicą. Wcześniej, wyjazd na wakacje czy w celach służbowych zawsze wiązał się z wyższymi kosztami związanymi z przewalutowaniem, prowizja od wypłat za granicą i innych kosztów, które sprawiały, że straciliśmy dużo pieniędzy na zwykłych transakcjach. Obecnie jednak wiele firm postanowiło wyjść na przeciw oczekiwaniom i zaproponować klientom kartę wielowalutową, która minimalizuje koszty wykonywania transakcji. Przykładem takiego rozwiązania jest Curve. Czym jest Curve? W jaki sposób możemy zdobyć kartę Curve i jakie zalety niesie posiadanie jej?

karta

Jak działa karta Curve?

Karta Curve jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku, które ma za zadanie zastąpić nam wiele dotychczasowych kart, zarówno debetowych, jak i kredytowych, które posiadamy z reguły w portfelu. Jest swoistego rodzaju ułatwienie dostępu do naszych finansów w jednym miejscu. Wraz z kartą Curve do naszej dyspozycji pozostaje aplikacja mobilna, z której to możemy zadecydować, w którego konta lub karty płatność będzie wykonana. Karta Curve jest powiązana z naszą aplikacją, która stanowi centrum sterowania naszym plastikiem. Jeśli okaże się, że zgubimy naszą kartę Curve, jednym kliknięciem w aplikacji możemy ją zablokować. Dużą zaletą posiadania karty Curve jest możliwość zarówno płatności bezgotówkowych, jak i tradycyjnych wypłat w bankomacie.

fast

W jaki sposób możemy założyć kartę Curve?

Zarejestrowanie się i otrzymanie karty Curve jest dziecinne proste. Wystarczy, że ściągniemy oficjalną aplikację mobilną za pośrednictwem sklepów Android lub iOS, bądź bezpośrednio ze strony internetowej Curve. Tam niezbędne jest wypełnienie standardowego formularza z naszymi danymi osobowymi oraz teleadresowymi. W celu potwierdzenia naszej tożsamości wymagane będzie zrobienie sobie zdjęcia, które zostanie poddane weryfikacji. Po pomyślnej weryfikacji przyjdzie czas na wybór odpowiedniej dla nas karty. Do wyboru mamy dwa warianty – Curve Blue oraz Curve Black. Niebieska karta jest zupełnie darmowa, a nowi użytkownicy otrzymują z tytułu wszystkich zakupów 1% cashbacku. Z darmową kartą możemy dokonywać transakcji do równowartości 500 funtów. Po przekroczeniu limitu każda transakcje wiąże się z prowizją 2% Jeśli jednak zdecydujemy się na bardziej prestiżową kartę, Curve Black, nie wiążą nas żadne limity, a my możemy do woli korzystać z karty. Miesięczna opłata za tą wersję to 9,99 euro.

Zalety związane z wykorzystaniem karty Curve

Karta Curve to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które często wyjeżdżają za granicę i szukają idealnego rozwiązania, by nie płacić więcej dodatkowych kosztów związanych z wypłatą w obcych bankomatach lub transakcjami bezgotówkowymi. Co więcej, Curve znacznie zwiększa komfort naszego podróżowania – nie musimy wozić ze sobą w portfelu kilku kart – wystarczy nam jedna karta, do której podpięte są wszystkie inne.