Czy uzyskanie pożyczki przez osobę zadłużoną jest możliwe? Oczywiście, jednak zależy to w dużej mierze od stopnia zadłużenia. Jeśli patrzeć pod kątem posiadania kredytów w banku czy innych instytucjach finansowych, to większość Polaków zalicza się do tej kategorii. Zwracając bowiem zobowiązanie finansowe, stajemy się automatycznie jesteśmy dłużnikami, natomiast dług staje się świadczeniem, które musimy zwrócić na rzecz wierzyciela. Spłacając regularnie nasze pożyczki i kredyty budujemy pozytywną historię kredytową. Nie istnieją zatem żadne przeszkody co do uzyskania kolejnego zobowiązania finansowego, chyba że nie pozwoli na to nasza zdolność kredytowa.

Zdolność kredytowa jest niczym innym jak możliwością do uregulowania danego zobowiązania względem pożyczkodawcy zgodnie z harmonogramem. Szacuje się ją na podstawie takich czynników jak między innymi wysokość i źródło dochodów, posiadanie innych kredytów do spłaty, historia kredytową. Im wyższy ów parametr to automatycznie lepsza ocena kredytowa potencjalnego klienta.

W jaki sposób jednak uzyskania kredyt, gdy wielkość naszego zadłużenia nie pozwala zwrócić się o wsparcie finansowe do banku? Istnieje kilka rozwiązań tego problemu, a jednym z nich są pożyczki dla zadłużonych pod zastaw.

Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości

Przedmiotem zastawu jest dobro, którego pożyczkobiorca jest właścicielem. Może to być samochód, dom, mieszkanie, lokal użytkowy, działka oraz bardziej ruchome dobra jak złoto, kamienie szlachetne czy nawet dzieła sztuki. Kwota kredytu zależy od wartości zabezpieczenia oraz często zdolności kredytowej konsumenta. Jednak z uwagi na obecność zastawu, ten drugi czynnik nie musi być kategorycznie wysoki.

Jednym z najpopularniejszych form kredytów pod zastaw są te, których zabezpieczeniem dla wierzyciela jest nieruchomość. Warunkiem niezbędnym do ubiegania się o zobowiązanie finansowe jest posiadanie jej na własność. Ponadto nie może ona być przedmiotem innego rodzaju zastawu. W zamian za wpis do księgi wieczystej, posiadacz dobra uzyskuje pieniądze, które reguluje w comiesięcznych ratach. Zwrot długu jest jednoznaczny z odzyskaniem pełnych praw do nieruchomości.

Dobra firma oferująca kredyty pod zastaw

Kobieta pokazuje kciuk do góry
Prywatne pożyczki pod zastaw w Safe House to uczciwa oferta

Oczywiście kredyty pod zastaw nieruchomości to na tyle odważna decyzja, iż szczególnie istotne jest znalezienie uczciwej i wiarygodnej instytucji, która nie tylko zaoferuje nam pożyczkę, ale także będzie wsparciem podczas zwrotu należnych pieniędzy. Dlatego lepiej skupiać się na firmach wieloletnim doświadczeniem, których profesjonalizm jest najlepszą wizytówką świadczonych usług. Grupa Inwestycyjna Safe House z siedzibą w Warszawie proponuje kredyty pod zastaw nieruchomości od lat 90-tych ubiegłego stulecia. Działa na terenie całej Polski i pomogła wielu jej mieszkańcom stanąć na nogi.

Oferta Inwestum – pożyczki pod zastaw mieszkań, domów, działek

  • firma nie przywłaszcza danej nieruchmości
  • nie żąda wymeldowania
  • wypłaca środki w ciągu 48 godzin
  • wymaga minimum formalności
  • udziela kredytów do 40% wartości nieruchmości
  • dostarcza elastyczny okres kredytowania
  • oferuje atrakcyjne ceny, koszt miesięczny obsługi kredyt jest rzędu 2,5 do 3%

Największymi zaletą przedsiębiorstwa jest udzielanie kredytów pod zastaw bez konieczności wymeldowania. Właściciel nieruchomości może nadal w niej mieszkać, a poza tym nie dochodzi do jej przywłaszczenia. Natomiast, to czego wymaga od klientów firma to uregulowane opłaty za czynsz oraz posiadanie aktu notarialnego.
Dodatkowo Inwestum prowadzi także skup nieruchomości oraz oferuje pożyczki pod zastaw auta. Wszystkie produkty adresowane są zarówno do osób fizycznych jak i przedsiębiorców a także małych i dużych firm.
Dane kontaktowe do firmy:
adres mailowy: biuro@inwestum.com.pl
telefon: 535-43-44-65